powrót

Nastawienie serca w modlitwie

Jednym z najważniejszych elementów chrześcijańskiego życia jest rozmowa z Bogiem – modlitwa. Czy zdajesz sobie sprawę jak wspaniałym przywilejem jest możliwość bezpośredniej rozmowy z Bogiem? Możemy mówić do Boga i słyszeć Go, jak każdą inną osobę. Chciałbym, abyśmy po raz kolejny przyjrzeli się temu, co mówił Jezus i czego nauczał swoich uczniów o zwracaniu się do Boga, co nazywamy modlitwą, komunikacją z Bogiem, czy rozmową z Nim.

Z poprzedniej lekcji wiemy, że kiedy zbliżamy się do Boga, najważniejszym elementem modlitwy nie są słowa, ale nastawienie serca. Jezus zwracał szczególnie uwagę na to, że nie powinniśmy udawać i próbować zaimponować innym. Zabiegamy o uznanie albo Boga, albo ludzi. Jeśli modlisz się i pozwalasz na to, żeby inni myśleli o Tobie jako wspaniałym człowieku modlitwy, bądź jesteś wylewny o długości swojej modlitwy i postu, prawdopodobnie twoja modlitwa nie zostanie wysłuchana.

Na podstawie: Zac Poonen - Nauka chrześcijańska - Lekcja 54 - Modląc się, nie bądźcie wielomówni (http://Lekcja 54 - Modląc się, nie bądźcie wielomówni)