powrót

Nadzieja

W ostatniej lekcji, chcemy skierować słowo zachęty dla tych, którzy czują, że w swoim życiu w czymś zawiedli. Wielu ludzi czuje, że tak bardzo zepsuło swoje życie, że zastanawia się, co może teraz zrobić ze swoim życiem dla Boga. W Słowie Bożym znajduje się przesłanie zachęty dla takich ludzi.

Wielu braci i sióstr, wierzących, uważa, że skoro w przeszłości zgrzeszyli i zawiedli Boga, nie mogą teraz wypełniać doskonałego Bożego planu w swoim życiu. Myślą, że jak byli młodzi i całkowicie oddani Bogu, być może mogli żyć według doskonałej Bożej woli, ale później uczynili straszny bałagan w swoim życiu. Jest to logiczne i racjonalne, ale jeżeli przyjrzymy się temu, co jest napisane w Piśmie Świętym, przekonamy się, że Boże myśli i drogi są zupełnie inne niż nasze. Jest nadzieja także dla ciebie.

Na podstawie: Zac Poonen - Nauka chrześcijańska - Nauka chrześcijańska - Lekcja 72 - Boży plan dla tych, którzy zawiedli (http://oblubienica.eu/czytelnia/rozwazania/na-ziemi-nie-istnieje-doskonala-zwierzchnosc)