powrót
Chiny: Aresztowanie właściciela chrześcijańskiej księgarni - zdjęcie

Chiny: Aresztowanie właściciela chrześcijańskiej księgarni

Publikowane Styczen 26, 2008

 

28 listopada milicja dokonała nalotu na chrześcijańską księgarnię znajdującą się nieopodal wioski olimpijskiej w Pekinie. Jej właściciel, Weihan Shi (37 l.), został aresztowany i od tego czasu nie ma o nim żadnej wiadomości. Zatrzymano wówczas również pracowników księgarni oraz żonę i brata Weihana. Wszystkich później zwolniono. Obecnie wiadomo jedynie, że Shi nie ma możliwości kontaktu z rodziną i adwokatem. Istnieją też poważne obawy co do stanu jego zdrowia, ponieważ choruje na cukrzycę, a nie zapewniono mu opieki medycznej.

Żona Weihana z dwiema córkami ukrywa się w obawie przed najściami milicji i możliwością wykorzystania jej i córek do szantażowania go podczas przesłuchań. Przetrzymywanie członków rodziny jest jedną z taktyk stosowaną do wymuszania zeznań na aresztowanych.
Módl się o bezpieczeństwo rodziny Weihana. Módl się, by mógł on trwać mocno w wierze i zaufaniu Chrystusowi (2 Kor 1,8-9). Módl się, by zapewniono mu niezbędną opiekę medyczną, a przede wszystkim, by został zwolniony.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Chmura tagów

Czytelnia Prześladowani