powrót
Autonomia Palestyńska: Zamordowanie kierownika księgarni chrześcijańskiej - zdjęcie

Autonomia Palestyńska: Zamordowanie kierownika księgarni chrześcijańskiej

Publikowane Listopad 18, 20076 października został zamordowany przez nieznanych spraw-ców Rami Ayyad (30 l.), kierownik jedynego sklepu z literaturą chrześcijańską w Gazie. Około 16 Ayyad został uprowadzony w chwili, gdy zamykał “Księgarnię Nauczyciela”, której właścicielem jest Palestyńskie Towarzystwo Biblijne. Krótko potem ktoś zatelefonował do jego rodziny z informacją, że został on porwany i że wróci do domu wieczorem. Następnego dnia, około 6.25, ciało Ayyada zostało znalezione w pobliżu księgarni. Otrzymał on strzał w głowę i był wielokrotnie ugodzony nożem.

Według lokalnych mediów morderstwo było wynikiem napadu na tle rabunkowym, jednak wśród tamtejszych chrześcijan dominuje pogląd, że rabunek był tylko próbą zamaskowania religijnego podłoża napaści. Anonimowi ludzie, którym nie podobała się działalność Ayyada, regularnie grozili mu śmiercią. Muzułmańscy bojówkarze rzucają też stale pogróżki pod adresem Palestyńskiego Towarzystwa Biblijnego. W połowie kwietnia prawdopodobnie to oni dokonali zamachu na biuro Towarzystwa w Gazie, o czym informowaliśmy w majowym wydaniu BI.

Ayyad osierocił ciężarną żonę (Paulinę) i dwóch nieletnich synów. Proś Boga, by wypełnił jego pogrążonych w żałobie bliskich pokojem, który przewyższa wszelkie zrozumienie (Flp 4,7). Módl się, by personel Towarzystwa Biblijnego nadal rozpowszechniał Słowo Boże na tym niespokojnym terenie. Módl się też, by chrześcijanie w Gazie byli w stanie objawiać tam miłość i przebaczenie Chrystusa.

Głos Prześladowanych Chrześcijan

Chmura tagów

Czytelnia Prześladowani